Jak wybrać dobrą wędkę?

Wędkowanie to cudowny sport. Dla jednych jest to forma rekreacji, dla jeszcze innych spędzanie czasu ze znajomymi, a jeszcze dla kogoś innego może to być czas, w którym mogą samotnie odpocząć i zatrzymać się nieco w tym pędzący świecie.

Typy wędek

Jakie jednak by nie były pobudki wędkowania, zawsze trzeba się do tej aktywności odpowiednio przygotować, a najbardziej podstawowym elementem, który trzeba ze sobą mieć, to oczywiście wędka.

Wędki to jednak nie tylko zwykłe kijki z żyłką, jak to mogło wyglądać wiele lat temu, a bardzo nowoczesne urządzenia, które podzielić można na kilka rodzajów. Są to przede wszystkim wędki teleskopowe Shimano, wędki segmentowe i wędki  jednoczęściowe. Czym się one charakteryzują i która z nich była był najodpowiedniejsza dla początkującego wędkarza?

Czym się charakteryzują?

Wędka teleskopowa swoją nazwę zawdzięcza sposobowi jej rozkładnia. Składa się ona z trzech lub czterech segmentów, które wchodząc w siebie, tworzą po złożeniu bardzo małą całość.

Wędki segmentowe również składają się z mniejszych części, jednak w porównaniu z wędką teleskopową nie chowają się one w sobie, ale przewożone są oddzielnie i dopiero na miejscu łączące są w całość.

Wędki jednoczęściowe to po prostu lite wędki, bez możliwości składania.

Jak zatem widać, zdecydowanie najporęczniejsze i najwygodniejsze w używaniu są wędki teleskopowe. Natomiast najmocniejsze i najtrwalsze będą zdecydowanie wędki jednoczęściowe.