Jaka przynęta na karpia?

Łowienie ryb stało się ostatnimi czasy jedną z najchętniej wybieranych form spędzania wolnego czasu. Łączy to w sobie spokój i możliwość relaksu, ze sportową walką i rywalizacją pomiędzy człowiekiem, a zwierzęciem. A z jakim gatunkiem ryb najchętniej chcą się zmierzyć Polacy? Zdecydowanie z karpiami.

Dlaczego właśnie karpie?

Karp od dawna uznawany jest królem polskich ryb. Miano to zawdzięcza po pierwsze swoje często ogromnej masie i rozmiarom, które dochodzą do jednego metra długości i nawet 30 kilogramów wagi. Dodatkowo pamiętać należy, że pomimo tej masywności, karp należy do ryb bardzo ruchliwych, dlatego też walka z nim nie należy do łatwych zadań i wielokrotnie kończy się to koniecznością zerwania linki, aby nie stracić całego sprzętu.

Jaka przynęta?

Aby jednak do tej morderczej walk mogło dojść, konieczne jest najpierw zastosowanie odpowiedniego rodzaju przynęty, która skłoni karpia do sięgnięcia po nią.

W tym punkcie należy nadmienić, że zdecydowanie najlepsze efekty osiąga się poprzez stosowanie markowych przynęt, a najlepiej tych polskiego producenta genesiscarp, które nie tylko charakteryzują się zdecydowanie najlepszą jakością, ale również cechują się bardzo dobrą ceną na tle konkurencji.

A co dokładnie warto stosować? Przede wszystkim różnego rodzaju kulki proteinowe, które spotkać można w różnych rodzajach i wielkościach. Jeśli by jednak i taka przynęta okazała się za droga, poleca się używanie naturalnych przynęt np. ugotowanych kawałków ziemniaka.