Na co zwrócić uwagę wybierając lornetkę noktowizyjną z dalmierzem?

Wybranie porządnej lornetki noktowizyjnej z dalmierzem nie jest prostym zadaniem zwłaszcza jak dopiero rozpoczyna się swoją przygodę z myślistwem. Aby wybrać wysokiej jakości sprzęt, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie należ zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

O czym należy pamiętać?

Dobra lornetka noktowizyjna z dalmierzem koniecznie musi posiadać specjalną powłokę antyrefleksyjną. W dużej mierze to właśnie dzięki niej można liczyć na znaczne poprawienie jakości obrazu. Kolejnym ważnym elementem jest oczywiście jakość oraz zasięg samego obrazu. Jak łatwo się domyślić im wyższe wartości tym lepiej. Na obserwacji w lesie można spędzić nawet całą noc, dlatego też koniecznie należy zwrócić uwagę na żywotność baterii. Najlepsze lornetki noktowizyjne z dalmierzem mogą pracować nawet 10 godzin. https://www.hobby4men.com/lornetka-noktowizyjna-dzien-noc-atn-binox-4k-4x-16x-smart-z-dalmierzem-006-033.html

Moda na cyfrowe noktowizory

Cyfrowe noktowizory są najlepszą alternatywą dla analogowych odpowiedników. Przy cyfrowych noktowizorach obraz dociera do optyki za pomocą specjalnego czujnika, który znajduje się za soczewką obiektywu. To właśnie czujnik odpowiada za przetwarzanie obrazu. Z racji tego, że obraz jest konwertowany to lornetka noktowizyjna z dalmierzem posiada oczywiście częstotliwość odświeżania. Jest to parametr, który informuje o tym, ile w rzeczywistości razy na sekundę obraz jest aktualizowany. Godne uwagi są lornetki noktowizyjne o częstotliwości odświeżania na poziomie 50-60. To właśnie taka ilość klatek sprawia, że obraz jest bardzo czytelny. Aby wybrać porządny sprzęt warto zwrócić uwagę także na wyświetlacz.