O myślistwie

W dzisiejszych czasach temat myślistwa i polowań budzi niemałe kontrowersje. Przeciwnicy tego sposobu spędzania wolnego czasu argumentują, że wiąże się on z niepotrzebnym okrucieństwem wobec zwierząt. Niemniej jednak zwolenników myślistwa wcale nie ubywa, a do kół łowieckich co roku dołączają nowi członkowie. Myślistwo staje się coraz częściej sportem kojarzonym z pewną elitarnością, często wiąże się też z rodzinnymi czy regionalnymi tradycjami.

Czy łatwo jest zostać myśliwym?

Osoby, które planują zostać myśliwymi, mogą na razie wstrzymać się z odwiedzinami w miejscu, jakim jest sklep myśliwski. Od planów bowiem do faktycznego otrzymania broni w swoje ręce daleka jeszcze droga.

Każdy kandydat na myśliwego zobowiązany jest do odbycia rocznego stażu w jednym z kół łowieckich. W tym czasie powinien on słuchać swojego opiekuna i sumiennie wypełniać jego polecenia. W ten sposób w praktyce można poznać myśliwski kodeks, zwyczaje i obowiązki. Staż zakończony jest rocznym egzaminem. Co dalej?

Zanim weźmie się do ręki broń…

Pozwolenie na broń jest niezbędne do tego, by móc zostać myśliwym. Osoby wcześniej karane mogą mieć problem z jego uzyskaniem.

Po otrzymaniu odpowiednich uprawnień, można odwiedzić sklep myśliwski, by poczynić niezbędne zakupy. Bycie myśliwym to nie tylko posiadanie broni, ale również wielu innych akcesoriów, które uczynią łatwiejszym przebywanie w dzikich leśnych ostępach.