Zasady łowienia lina

Lin jest jedną z tych ryb, które każdy wędkarz chciałby przynajmniej raz złowić. Jest niezwykle piękna, a przy tym ruchliwa, więc walka z nią daje sporo satysfakcji. Zanim jednak lin znajdzie się na żyłce, należy bardzo dobrze się do tego przygotować, czyli użyć odpowiedniej zanęty na lina https://barduta.pl/pol_m_Przynety-i-zanety_Zanety_Zanety-Lin-Karas-316.html , ale też znaleźć odpowiednie miejsce dołowienia.

Gdzie szukać lina?

Lin jest dosyć wybredną rybą, jeśli chodzi o miejsce do żerowania. Nie znajdzie się go w każdym akwenie wodnym i dlatego też trzeba dokładnie wiedzieć, w których z nich lina szukać. Zdecydowanie najskuteczniej spotkać go można w różnego rodzaju zbiornikach retencyjnych, stawach, wyrobiskach i oczywiście jeziorach.

Nie istnieje natomiast jednoznaczna odpowiedź na to, czy szukać lina przy brzegu, czy też na środku akwenu. Spotkać go można właściwie na całej jego powierzchni.

Jakiej zanęty użyć?

Wiedząc już gdzie szukać tej ryby, powstaje jeszcze problem wyboru odpowiedniej dla niego zanęty. Zanęta na lina przybierać może różne postacie, jednak z bardzo dużym powodzeniem można stosować popularną w sklepach wędkarskich zanętę na karpia. Bardzo dobrze sprawdzają się również różnego rodzaju smaki. Szczególnie polecić tu można wersje kremowe i owocowe. Dodatkowo nie sposób pominąć zawsze pożądanych kulek proteinowych, które sprawdzają się w większości rodzajów połowów.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby lina łowić przy pomocy naturalnych zanęt. Szczególnie polecić z nich można czerwone robaki, kukurydze i groch.